Šiuo pandemijos laikotarpiu saugiausia vieta pavakarieniauti restorane ar praleisti laiką su senai sutiktais draugais yra lauke. Atėjus šaltajam metų laikui pardedame žvalgytis, o gal įsigijus lauko šildytuvą, kokį išsirinkus? 

Pasirinkti dujinį ar infraraudonųjų spindulių šildytuvą?

Dirbdama su klientais mūsų Mechaninių sprendimų komanda išgirdo daug nuomonių apie jau klientų naudojamus lauko šildytuvus ir gali išskirti pagrindinį skirtumą. Dujiniai šildytuvai terasose suteikia jaukumo, deganti ugnis atrodo labai gražiai interjere, bet šiluma juntama tik arti šildytuvo.

Dujiniai šildytuvaiIlgųjų bangų šildytuvaiTrumpųjų bangų infraraudonieji šildytuvai
Dujiniai, ilgųjų bangų, trumpųjų bangų infraraudonieji šildytuvai

Restoranų savininkai norėdami, jog būtų apšildyti visi staliukai priversti nusipirkti daugiau dujinių šildytuvų. Naudojant juos kyla ir sandėliavimo problema, nes užima gan daug vietos. O kas gali terasose išvedžioti elektrą turi galimybę pasirinkti ekonomiškesnį variantą – elektrinius infraraudonųjų spindulių šildytuvus, kurie gali apšildyti didesnį plotą, bei neužima vietos sandėliuojant, net šildytuvus su stovais. 

Dujiniai lauko šildytuvai skleidžia karštą orą, kuris maišosi su aplinkos oru, todėl jie ne tik šildo žmones, bet ir juos supantį orą, didžioji šilumos dalis išsisklaido. Infraraudonųjų spindulių šildytuvai šildo ne orą, bet tiesiogiai paviršius. Šis šildymas žinomas jau seniai ir atitinka natūraliausią mums žinomą šildymo šaltinį – saulės šviesą. Infraraudonųjų spindulių šildymui naudojama spinduliavimo energija, kuri sklinda erdvėje elektromagnetinių bangų pavidalu – todėl energijos perdavimas nepriklauso nuo oro, taigi šis šildymas efektyvesnis.

Vėlgi kyla klausimas kokius infraraudonųjų spindulių šildytuvus rinktis: trumpųjų bangų ar ilgųjų bangų, halogeninius ar anglies puošto? 

Atlikus bandymus paaiškėjo, jog vienas 2000 W galios halogeninis trumpųjų bangų infraraudonųjų spindulių šildytuvas gali šildyti kaip 4 panašios galios ilgųjų bangų infraraudonieji šildytuvai, 3 panašios galios vidutinio ilgio anglies puošto infraraudonųjų spindulių šildytuvai arba 2 dujiniai šildytuvai.


Ar nebus per karšta, kokios galios šildytuvą rinktis?

Infraraudonųjų spindulių šildytuvų šildymo galią galima reguliuoti su galios reguliatoriumi. Kokios galios šildytuvą rinktis priklauso ir nuo to kokiame aukštyje planuojate montuoti. Taip pat jų yra įvairiausių modelių, galinčiu apšildyti ir didesniu ir mažesnius plotus. Na o jeigu visgi nepatinka šildymas iš aukščiau kaip saulė, yra pasirinkimas ir infraraudonųjų spindulių šildytuvų po staliukais.

Pasirinkus infraraudonųjų spindulių šildytuvus su stovais arba po staliukais galima lengvai pernešti iš vienos vietos į kitą. Infraraudonųjų spindulių šildytuvus taip pat galima montuoti tiek po plastikiniu, tiek po mediniu ar kitos medžiagos stalviršiu. Juos galima montuoti ir prie sienos, po lauko skėčiais ar pavėsinių stogeliais, šie šildytuvai atsparūs lietui.