Infraraudonųjų spindulių šildytuvus dažniausiai renkasi apšildyti patalpas, kuriose prarandama šiluma pavyzdžiui dėl atvirų durų. Šildymas infraraudonaisiais spinduliais veikia tiesiogiai, šildomi daiktai, paviršiai, žmonės, todėl parandama šiluma per atvirus vartus akimirksniu atstatoma. Tai puikus sprendimas restoranams, gamybinėms patalpoms, garažams ir biurams. Kaip papildomas šildymo sprendimas dažnai naudojamas ir namuose, bet ar gali visiškai pakeisti mums įprastus namų šildymo būdus galime pasvarstyti išskyrę tokio šildymo privalumus.

Pigus įrengimas ir eksploatavimas.

Norint apšildyti blogos izoliacijos patalpas, tikrai verta pasirinkti infraraudonųjų spindulių šildymą, nes tai mažiausiai vargo įdiegiant reikalaujanti sistema. Šildytuvus galima montuoti prie sienos ar nuleisti nuo lubų ant grandinėlių, yra pakabinamos, nereikia daugiau jokių papildomų apdailos ar instaliacijos darbų. O kraustantis į kitas patalpas šildymo sistemą galima išsivežti su savimi. Jei oras-vanduo šildymo sistema su įrengimu vidutinio dydžio namui kainuoja apie 9 tūkst. eurų, o padoresnis granulinis šildymas – 6 tūkst. eurų, tai šildymo plokštės su įrengimu atsieitų apie 3 tūkst. eurų.

Elektrinis šildymas tikrai nėra brangus. Šildytuvai šilumą perduoda infraraudonųjų spindulių pavidalu. Aptikdama įvairius objektus (sienas, baldus, grindis), infraraudonųjų spindulių energija iš dalies atsispindi (maždaug 15 proc.), tačiau didžiąją jos dalį (apie 85 proc.) tie objektai sugeria. Ši energija virsta šilumine, didindama objektų temperatūrą, ir vėliau yra perduodama kaip šiluma šaltesniam orui konvekcijos būdu. Patalpų nereikia prišildyti, šiluma pajuntama akimirksniu įjungus šildytuvą, paprasta išlaikyti pastovią patalpos temperatūrą.

Juntama maloni šiluma. 

Infraraudonųjų spindulių šildytuvai žmogui sukuria tokį patį pojūtį, kaip ir maloniai kaitinanti vasaros saulė, tik neskleidžia sveikatai pavojingų UV spindulių. Šių šildytuvų skleidžiamą šilumą galima palyginti ir su senovinės koklinės krosnies skleidžiama malonia šiluma.

Galima šildyti ne visą patalpą, o tik dalį.

Esant tik tam tikros zonos apšildymo poreikiui (pavyzdžiui, dideliame angare reikia apšildyti tik darbuotojų darbo vietas, kurios sudaro nedidelę dalį viso patalpos ploto)– infraraudonųjų spindulių šildymas (kitaip momentinis) yra puiki išeitis. 

Stilingas dizainas. 

Naujausios technologijos infraraudonųjų spindulių šildytuvai labai stilingai atrodo moderniuose interjeruose. „ThermoUp“ aukščiausios kokybės produktai yra skirti modernių interjerų bei sričių, kuriose didelis dėmesys yra skiriamas dizaino grynumui ir funkcionalumui. 

Nauda sveikatai.

Infraraudonųjų spindulių šildytuvų skleidžiama ne tik šiluma, bet ir teikiama nauda sveikatai, padeda organizmui įsisavinti vitaminą A, pagerina medžiagų apykaitą. Šildytuvai naudingi žmonėms, kurie serga astma, netoleruoja aplinkos dulkių ir pan. Vien dėl to, kad paprasti radiatoriai veikia konvekciniu būdu - šildo orą ir oro srautai maišosi, o dulkės juda pačioje erdvėje. Šito išvengiama šildant su infraraudonaisiais spinduliais.

Šildymą galima įsijungti tik tada kai reikia, nereikia prišildyti patalpos.

Šildytuvas gali būti įjungiamas šildyti tik esant poreikiui (nes spinduliavimas jaučiamas iš karto) arba galima įsidiegti papildomą patalpos temperatūros valdymo reguliatorių.

Pasiekiami maži temperatūrų skirtumai patalpoje.

Šildant tokiu būdu, temperatūros paskirstymas kambaryje subalansuojamas vertikaliau, sudarant 1-2 laipsnių temperatūros skirtumą tarp grindų ir lubų.

Labai tinka drėgnose patalpose, ar patalpose kuriose nuolat varstomos durys ir prarandama šiluma.

Kadangi šildytuvai šildo ne orą, o paviršius, sienos išlieka sausos, todėl patalpose nesiformuoja pelėsis.  Infraraudonųjų spindulių šildytuvai net naudojami gamyboje, kai reikia greitai išdžiovinti dažytus paviršiu. Tai naujos kartos šildytuvai, su kuriais žymiai lengviau galima apšildyti iki tol probleminėmis laikytas vietas. Didžiulis šių šildytuvų privalumas – mažesnė „šiluminės masės“ sklaida patalpoje. Naudojant infraraudonųjų spindulių šildytuvus šildomas ne oras, o objektai, esantys patalpoje. Dėl šios priežasties kambarys turi žymiai daugiau efektyvios „šiluminės masės“ nei patalpa, kuri šildoma įprastai, konvekciniu principu. Kitaip tariant, atidarius duris ir sukūrus skersvėjį, šiluma, kuri generuojama klasikiniu būdu, yra išsklaidoma ore (iššvaistoma), o šildant su infraraudonųjų spindulių šildytuvais „šiluminės masės“ didžioji sugeneruotos šilumos išlieka patalpoje.