Šaltais žiemos vakarais taip norisi susikurti jaukumą namuose, užsikurti židinį, bet daugelis iš mūsų gyvename butuose ir apie įpastą židinį net negalėtume pasvajoti. Ateinant žiemos šventėms kyla mintis išvažiuoti švęsti į negyvenamą sodybą ar sodo namelį, bet ten esantį seną židinį net nesinori kurti, net nežinai ar saugu, kada jis bebuvo valytas, niekada nenaudotas. Tiek kiekviename bute sienoje, balduose, tiek sodybose į nenaudojamo židinio vietą galima įmontuoti biožidinį.

Biožidinių didžiulis privalumas – jiems nereikia statyti dūmų šalinimo sistemos. Židinys dega naudodamas etanolį, neišsiskiria dūmai, dujos ar suodžiai. Biožidinį galima įmontuoti beveik visur, kur tik jums norisi ir tai tikrai saugu. Kuro degimo temperatūra žema, o anglies dvideginio išgaravimas toks mažas, kad įprastą žvakę galima laikyti pavojingesniu šilumos šaltiniu.

Ar biožidiniai taip pat gerai prišildo patalpas kaip ir įpasti židiniai? Tikrai taip. Priklausomai nuo židinio dydžio galima apšildyti tiek dideles komercines erdves, tiek mažesnes namų patalpas. Pavyzdžiui EcoSamrt Fire gamintojo biožidiniai su XL1200 degikliais gali apšildyti 65 kv.m. patalpas, mažesnėms jau reikėtų rinktis XL500 degiklio biožidinius, kurie apšildo 40 kv.m. patalpas. O jeigu norisi tik ugnies vaizdo, be šildymo, galima rinktis elektrinį židinį, kuris neskleidžia šilumos, galėsite naudoti net ir vasarą, gėrėtis ugnies šokiu.

Tenka girdėti, jog jeigu negali turėti įpasto su malkomis kūrenamo židinio, tai jokio kitokio nereikia, nes vaizdu ir malkų traškėjimu neprilygs. Tikrai nesutikčiau, nes ir biožidiniai skleidžia tokį pat kaip malkų traškėjimo garsą, jeigu naudosite etanolį, kuriame yra jūros druskos, atsiranda natūralių malkų traškėjimas. Deginant kurą, liepsnos liežuvėliai savo spalva ir forma yra panašūs į laužą klasikiniame židinyje, o židinio dekoracijas galima pasirinkti pačias tikroviškiausias.